DNI OTWARTYCH DRZWI W ZSP NR 1 W KOLUSZKACH


W dniach 22 i 23 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach odbyły się Dni Otwartych Drzwi Szkoły. Na gimnazjalistów, zainteresowanych podjęciem nauki w technikum lub zasadniczej szkole zawodowej, czekały degustacja wyrobów piekarskich i cukierniczych, salon fryzjerski oraz otwarte pracownie i sale warsztatowe, w których zainteresowani mogli obejrzeć pomoce dydaktyczne i park maszynowy szkoły.

Obecni na miejscu  nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz uczniowie zapoznawali przybyłych z zakresem przedmiotów kształcenia na odpowiednich kierunkach. Gimnazjaliści brali także udział w doświadczeniach, wyjaśniających działanie rozmaitych urządzeń elektrycznych oraz systemów mechanicznych i elektronicznych samochodu (np.: stroboskop, czujnik temperatury cieczy chłodzącej, ABS).

Nie mniejszą inwencją wykazali się nauczyciele przedmiotów ogólnych, przygotowując dla zwiedzających rozmaite quizy i konkursy z nagrodami, natomiast dla wielbicieli gier komputerowych został przygotowany turniej League of Legends w jednej z pracowni.

Nowością w  roku szkolnym 2016/2017 będzie objęcie patronatem klas elektrycznej i mechanicznej technikum przez przedsiębiorstwo AGAT S.A. z Koluszek, a klasy handlowej zasadniczej szkoły zawodowej przez PTAK HOLDING S.A. ze Rzgowa, o czym kandydaci mogli usłyszeć prosto z ust przedstawicieli tych firm.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie gorąco dziękują Radzie Rodziców oraz współpracującym ze szkołą firmom i przedsiębiorcom, za zaangażowanie się w przedsięwzięcie:

Więcej informacji o wydarzeniach dziejących się w ZSP Nr 1 w Koluszkach znajdą państwo na stronie internetowej szkoły: http://www.zsp1koluszki.pl/.