Czy powstanie nowa sala widowiskowa?

Gmina Koluszki przygotowuje się do złożenia wniosku do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego celem modernizacji sali widowiskowej przy dawnej Odlewni Żeliwa w Koluszkach. Obecnie sala wykorzystywana jest jedynie do organizacji posiedzeń sesji Rady Miejskiej w Koluszkach, ale w latach swojej świetności była intensywnie eksploatowana i wynajmowana na przeróżne imprezy kulturalne. Przez długie lata razem z całym kompleksem pomieszczeń wynajmowanych obecnie przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, tworzyła siedzibę Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach.
Po przebudowie, sala miałaby wypełnić poważną lukę w infrastrukturze artystyczno-widowiskowej.
– Koluszki obecnie nie dysponują salą widowiskową, która dawałby możliwość organizacji większych imprez kulturalnych. Gwiazdy estrady, by przybyć na koncert do danego miasta, zazwyczaj żądają sprzedaży na poziomie 400 biletów. Sala w Kinie Odeon może pomieścić jedynie 220 osób. Do dyspozycji pozostaje jeszcze Hala Sportowa. Obiekt ten, pomimo dużych rozmiarów, nie dysponuje jednak odpowiednią akustyką – informuje Mateusz Karwowski doradca burmistrza ds. inwestycji.
Sala po dawnej odlewni jest w stanie pomieścić wymagane 400 osób. Dysponuje ona również dodatkowymi pomieszczeniami, które po modernizacji można wykorzystać na zaplecze socjalne, w postaci kuchni czy miejsca na catering.
Dokumentacja na przebudowę obiektu jest już gotowa. Ponieważ koszt modernizacji to ok. 6 mln zł, sala ma szansę powstać jedynie wtedy, gdy uda się pozyskać środki zewnętrzne. Na ten cel z UE można pozyskać dofinansowanie nawet do 85 proc. wartości inwestycji.

image_pdfimage_print