Busem dojedziesz do Manufaktury

Aktualnie firma Speed Travel świadczy usługi przewozowe na trasie z Koluszek do Łodzi – przystanek końcowy znajduje się przy ul. Sienkiewicza (naprzeciwko Galerii Łódzkiej).

W połowie kwietnia planowane jest uruchomienie nowej linii Koluszki – Łódź Manufaktura. Cena przejazdu na obu trasach utrzyma się na dotychczasowym poziomie. Dodatkowym udogodnieniem dla podróżnych będzie honorowanie jednego biletu miesięcznego na obu obsługiwanych liniach. Warto też nadmienić, że dzięki tej inicjatywie ponownie uzyskamy niedzielne połączenie komunikacyjne z Brzezinami, ponieważ nowa trasa przebiegać będzie właśnie przez to miasto. Kolejne przystanki planowane są między innymi przy Rondzie Solidarności, Placu Dąbrowskiego, natomiast końcowy przystanek przewidziano przy ul. Drewnowskiej – naprzeciwko Manufaktury. Kursy na obu trasach obsługiwane będą tak jak dotychczas: w dni robocze przez dwa busy, natomiast w soboty i niedziele przez jeden pojazd. Uruchomienie nowej linii Speed Travel niewątpliwie ułatwi „przebicie się” przez miasto podczas utrudnień komunikacyjnych, związanych m.in. z zawieszeniem kursów tramwajowych, które spowodowane są trwającymi remontami na terenie Łodzi. Dzięki nowej linii przewoźnik połączy Koluszki z dwoma centrami handlowymi – Galerią Łódzką i Manufakturą. Wkrótce przedstawiony zostanie szczegółowy rozkład jazdy.
Właścicielka firmy wspomina także, że wciąż trwają prace nad uruchomieniem przewozów na trasie Koluszki – Zakopane. Kursy odbywałyby się trzy-cztery razy w tygodniu. Podejmowane są również starania, aby zapewnić dogodną godzinę powrotu z weekendowego wypadu. Busy zatrzymywałyby się m.in. w Łodzi i Katowicach. Wstępnie z trasy wypadła Częstochowa.

Od 28 marca 2015 r. Biuro sprzedaży biletów miesięcznych na busy Speed Travel zostanie przeniesione do Koluszek. Na jego siedzibę wybrano lokal przy ul. 11 Listopada 23. Bilety będzie można nabyć tak jak dotychczas w ostatnie trzy dni miesiąca łącznie z sobotą. W tym okresie biuro będzie czynne w dni robocze w godz. 9.00-20.00, natomiast w sobotę od 9.00-17.00. W pozostałe dni obsługa klienta będzie prowadzona w godz. 10.00-15.00. Właściciele firmy w ten sposób wychodzą naprzeciw mieszkańcom Koluszek, oraz pobliskich miejscowości, którzy podróżują także na krótszych trasach.

image_pdfimage_print