Burmistrz tworzy Komitet ds. rewitalizacji miasta

Rada Miejska w Koluszkach uchwaliła regulamin wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji w Gminie Koluszki. Przypomnijmy, że Komitet został powołany z inicjatywy burmistrza Koluszek, w celu oceny projektów rewitalizacji, oraz wypracowania kierunków zmian w mieście. Będzie on liczył od 10 do 16 członków. Stworzą go przedstawiciele następujących grup społecznych: 2 radnych w osobach przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Szostak oraz radnej Marii Markowskiej-Kurc, 5 urzędników, 1-3 przedstawicieli organizacji społecznych, 1-3 przedstawicieli przedsiębiorców oraz 1-3 mieszkańców. Członkostwo będzie oczywiście nosić formę społeczną, a więc nie będzie opłacane. Swoje kandydatury na członka Komitetu można składać w Urzędzie Miejskim w Koluszkach.

Gminny program rewitalizacji ma zostać przygotowany do końca listopada 2017 r. W trakcie powstawania będzie on oczywiście konsultowany z Radą Miejską w Koluszkach. Do końca marca 2018 r. Gmina Koluszki złoży wniosek o dofinansowanie unijne. Projekt pozwoli na ściągnięcie do Koluszek ponad 21 mln zł, które w znaczący sposób przyczynią się do zmiany wyglądu naszego miasta. Obszar, który radni wyznaczyli do rewitalizacji obejmuje następujące tereny: rynek przy ul. Targowej w Koluszkach, okolice dworca kolejowego, ul. Brzezińska, ul. 3 Maja, osiedle kolejowe przy parku, OSiR przy ul. Żwirki, teren po byłej cegielni.

(pw)

Rewitalizacja to nie tylko odnowa budynków

Rewitalizacja to kompleksowy proces odnowy tkanki miasta. Pamiętajmy jedna, że nie chodzi tu jedynie o odbudowę budynków, ale przede wszystkim o odnowę sposobu życia mieszkańców. – Nie chodzi nam o tworzenie pustych skorup, ale o to, by w tych skorupach coś się działo. Ale ostrzegam, nic nie dostaniecie za darmo. W waszym mieście nic się nie zmieni, dopóki sami nie wpadniecie na to, co powinno się w tych modernizowanych budynkach mieścić, co powinno dziać się na porządkowanych ulicach – tłumaczy Aleksandra Ciesielska, przedstawicielka firmy wykonującej diagnozę rewitalizacji na terenie Koluszek.

W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców do udziału w konsultacjach rewitalizacyjnych, które co kilka tygodni organizowane są w naszym mieście. Prosimy o dzielenie się swoimi pomysłami inicjatyw, imprez, usług, które mogłyby uaktywniać mieszkańców Koluszek, uatrakcyjniać rozrywkę oraz polepszać nasz komfort funkcjonowania w mieście.

image_pdfimage_print