Budowa odwodnienia dróg po wschodniej stronie miasta

W związku z nieprzyjazną aurą pogodową ze stycznia na kwiecień przełożone zostało rozpoczęcie przebudowy sieci deszczowej po wschodniej stronie miasta.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach wybudowano cały szkielet sieci, który prowadzi od podczyszczalni wód deszczowych poprzez os. Zieleń, a następnie pod wiaduktem do os. Głowackiego i hali sportowej. Stworzenie tej instalacji pozwoliło m.in. na odwodnienie nowego ronda oraz dwóch osiedli domów wielorodzinnych przy ul. Sikorskiego i Andersa.

Kolejnym etapem budowy sieci deszczowej po wschodniej stronie miasta, będzie wybudowanie kanału deszczowego od ul. Ludowej poprzez ul. Kościuszki, Targową do ul. Rynek. Wykonawcę powyższej inwestycji poznamy jeszcze w tym tygodniu. Wraz z budową odwodnienia w powyższych ulicach pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki. W ul. Kościuszki nowy asfalt pojawi się na odcinku od ul. Reja do wysokości Pizzerii Laguna koło parku. Dodajmy, że na wysokości pizzerii kolektor deszczowy zostanie włączony do ul. Warszawskiej. Tak wytyczona sieć zlikwiduje bardzo poważny błąd techniczny, który został wykonany przy projektowaniu tej ulicy ponad 10 lat temu. Obecnie woda z ul. Warszawskiej kierowana jest do parku, czego efektem jest tzw. „oczko wodne”. Prace mają potrwać do połowy października 2017 r.

Dodatkowo w ul. Poprzecznej zostanie przebudowany wodociąg. Budowa sieci deszczowej otworzy również drogę do przebudowy nawierzchni na wielu okolicznych drogach, m.in. w ul. Wołyńskiej, gdzie zaplanowano położenie kostki brukowej.

Z kolei 20 marca poznamy wykonawcę, który podejmie się przebudowy ulic na „Budowlance”. Będą to następujące ulice: Odlewnicza, Piękna, Budowlana oraz Żelazna. Drogi zyskają nową nawierzchnię, chodniki oraz odwodnienie. Prace w powyższych ulicach potrwają do końca listopada 2017 r.

O utrudnieniach na drogach oraz zaplanowanych objazdach będziemy informować na bieżąco. Przebudowa dróg najprawdopodobniej spowoduje czasowe wstrzymanie ruchu jednokierunkowego wokół rynku.

image_pdfimage_print