Artur Żmijewski gościem Gimnazjum nr 2

16 maja 2016 r. Koluszki odwiedził znany aktor Artur Żmijewski, pełniący funkcję Ambasadora Dobrej Woli UNICEF. Aktor przybył do  naszego miasta w towarzystwie p. Marka Krupińskiego, dyrektora generalnego UNICEF POLAND, p. Małgorzaty Połowniak-Dąbrowskiej, krajowej koordynatorki projektów szkolnych oraz p. Zofii Dulskiej, dyrektora ds. Komunikacji i Marketingu Internetowego.

Wizyta Artura Żmijewskiego była nagrodą dla Gimnazjum nr 2 za zwycięstwo w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „MALI uczniowie idą do szkoły”.

Goście nie tylko zwiedzili budynek szkoły, ale mieli również okazję uczestniczyć w licznych zajęciach warsztatowych, które w tym dniu odbywały się na terenie placówki. W rytmy afrykańskiej muzyki wprowadzał uczniów charyzmatyczny właściciel łódzkiej szkoły gry na bębnach City Bum Bum – p. Wojciech Pęczek. Wrażeniami ze swych podróży po Afryce dzielił się  koluszkowianin p. Szczepan Feja. Wzbogacona licznymi pamiątkami i wystawą zdjęć opowieść  była niezwykle plastyczna i skupiła uwagę słuchaczy. O swojej misjonarskiej posłudze  na Wybrzeżu Kości Słoniowej opowiadał młodym ludziom klaretyn, ojciec Wojciech Kobyliński. Grupa uczniów pod okiem p. Bożeny Michniewicz wykonywała afrykańskie maski. Niezwykle żywe i interesujące warsztaty o komiksie poprowadził też uczeń Jakub Ciołkiewicz wraz ze swoim tatą  p. Pawłem Ciołkiewiczem. Językowe umiejętności uczniów doskonalili lektorzy języka angielskiego ze szkoły językowej Lingua Center w Koluszkach.

Po wspólnych rozmowach z uczniami i pracownikami szkoły goście udali się do sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury, aby wziąć udział w Gali prowadzonej przez uczniów szkoły: Martę Wachowicz i Jakuba  Wegwerta,  podsumowującej realizowany przez Gimnazjum nr 2 projekt „MALI uczniowie idą do szkoły”.

Obecni na sali mogli się przekonać jak bogata jest współpraca „Dwójki” z tą międzynarodową  organizacją, niosącą pomoc w najodleglejszych zakątkach świata.

W trakcie uroczystości uczeń Gimnazjum nr 2, Jakub Ciołkiewicz odebrał z rąk Artura Żmijewskiego  nagrodę za stworzenie najlepszej książki. Aktor podkreślił,  iż komiks Jakuba  został wybrany spośród kilkuset nadesłanych z całej Polski prac. Słowa uznania skierował do Burmistrza Koluszek, p. Waldemara Chałata, gratulując mu mieszkańców i prężnie działającej placówki oświatowej.

Uczestnicy Gali mieli okazję nabyć, za symboliczną kwotę, zwycięski komiks, który został wydany w licznym nakładzie. Złożone datki zostaną przekazane na rzecz UNICEFu.

Na zakończenie uroczystości Artur Żmijewski podzielił się swoimi refleksjami z wizyty w afrykańskim Mali.

                                                                                                                                                                                           Barbara Gudanis-Kościołek, Ewa Pietrzyk


.

image_pdfimage_print