Akcja poszukiwawcza w Lisowicach

W środę ok. godz. 16.00 do stanowiska kierowania komendy Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie z Policji o konieczności podjęcia poszukiwań na zbiorniku wodnym między Rochną a Lisowicami. Na miejsce zadysponowano cztery łodzie motorowe, w tym Specjalną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Piotrkowa Trybunalskiego. Interwencję podjęto z uwagi na znalezienie przez wędkarza na brzegu zbiornika wodnego kompletnego ubrania męskiego (koszulka z krótkim rękawkiem, spodnie-bojówki oraz buty trekkingowe). Trop podjęty przez psa policyjnego prowadził do brzegu rozlewiska kilkadziesiąt metrów za starym basenem na Rochnie.

Nurkowie przeszukiwali główne koryto rzeki Mrogi, z kolei strażacy na łodziach  motorowych oraz brodząc w wodzie, sprawdzali brzegi rozlewiska. W działaniach brały udział 4 zastępy PSP oraz 3 zastępy OSP z Andrespola i Starych Skoszew wyposażonych w łodzie motorowe, ogółem 23 ratowników.

Działania poszukiwawcze prowadzono aż do zapadnięcia zmroku. Łącznie przeszukano 1,5 ha terenu, jednakże poszukiwanego mężczyzny nie odnaleziono. Również wędkarze, którzy codziennie bywają w tej okolicy stwierdzili, że w ostatnich dniach nie widzieli nikogo kto pływałby w zbiorniku. Następnego dnia poszukiwania nie zostały jednak wznowione, ponieważ funkcjonariusze Policji namierzyli poszukiwanego. Okazało się, że mężczyzna (najprawdopodobniej spoza naszej gminy), „zmęczył” się alkoholem. Policjanci odroczyli przesłuchanie do momentu wytrzeźwienia.

image_pdfimage_print